Google | iekšējais
LV ENG
Mitrāji dabai un cilvēkiem

Pēdējās izmaiņas: 2022-08-01

  Drukāt

Sērūdeņi - kūrorta resurss

Ķemeru nacionālā parka mitrāji, tostarp Zaļais purvs, slaveni ar to, ka zem tiem ievērojamā (246 kvadrātkilometru) platībā veidojas sēru saturošie minerālūdeņi – svarīgs ārstnieciskā kūrorta resurss.
 
Ķemeru sērūdeņraža minerālūdeņu atradne ir lielākā Latvijā un viena no lielākajām Eiropā. Sēru saturošie minerālūdeņi rodas bezskābekļa vidē zem purviem, kur tos bioķīmiskā procesā veido sulfātus reducējošās baktērijas, izmantojot purva ūdenī izšķīdušos sēra savienojumus un organiskās vielas.  
  
Vienlaicīgi ar minerālūdeņiem Ķemeru apkārtnē tiek iegūtas arī ārstnieciskās dūņas, kas dod iespēju ārstēšanas procesā kompleksi izmantot gan minerālūdeņus, gan dūņas, un nodrošina lielāku dziedniecības pasākumu efektivitāti. 
 
Ārstnieciskais kūrorts Ķemeros izveidojās jau 18. gadsimtā. 1836. gadā šeit uzbūvēja valsts peldiestādi. Kūrorta popularitāte strauji auga un 1911.gadā pat tika atklāta tiešā vilcienu satiksme Ķemeri–Maskava. Padomju laikos Ķemeri bija vissavienības nozīmes kūrorts, kur veselību atguva tūkstošiem pacientu. Šobrīd sērūdeņraža minerālūdeņus un ārstnieciskās dūņas izmanto kūrorta rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri”.
 
Sērūdeņraža minerālūdens vannas KRC "Jaunķemeri". Sērūdeņradis caur ādu un ģlotādu nonāk asinīs, kur iesaistās bioķīmiskās reakcijās un labvēlīgi ietekmē cilvēka ķermeņa procesus. Sērūdenraža minerālūdeņu vannu procedūras izmanto, piemēram, sirds un asinsvadu slimību, vielmaiņas traucējumu un iekaisuma procesu ārstēšanā. Šos minerālūdeņus lieto arī iekšķīgi, piemēram, kuņģa un žultspūšļa slimību ārstēšanai.
DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.