Google | iekšējais
LV ENG
Mitrāji dabai un cilvēkiem

Pēdējās izmaiņas: 2022-08-01

  Drukāt

Fotogalerijas

Meža teritorija blakus purvam. Mežā vecākie koki ir 500 gadus veci. Tajā nekad nav bijušas kailcirtes. Aizsargājama dabas teritorija kopš 1912. gada. Izcils neskarta meža paraugs.
Aapa purvs. Purvā esošā sala ir kontrolēti nodedzināta, lai atjaunotu biotopu.
Aapa purvs. Tā kā kūdras dambjus nebūvēja, grāvis kopš aizbēršanas ir mazliet iesēdies, tādēļ vēl arvien ir neliela ūdens notece. Vietām turpina augt jauni koki, jo īpaši vietās, kur pirms atmežošanas auguši bērzi.
Atjaunots Aapa (pirts) purvs. Grāvji aizbērti pirms vairāk nekā 20 gadiem.
26. septembris, Pyhä-Häkki nacionālais parks. Purvs, kuru atjaunojot grāvis ir aizbērts tikai vietā, kur tā aizbēršana nebojā blakus esošā ceļa kvalitāti. Daļēji veiksmīgi aizbērts grāvis nepieredzējuša ekskavatorista dēļ.
Veiksmīgi atjaunots mitruma līmenis avoksnājā. Pirms 6 gadiem aizbērti grāvji, ir izmantoti arī dambji.
Kopš 1910. gada aizsargāta dabas teritorija – mežs, kurš 10 gadus pirms tam piedzīvojis ugunsgrēku.
Purvs atjaunots pirms 21 gada. Iecerēto rezultātu nav izdevies sasniegt, jo tika pieļautas vairākas kļūdas pieredzes trūkuma dēļ.
Mūsu pavadone iepazīstina ar mērījumu metodiku.
25. septembris, Seitseminen nacionālais parks. Pirms 17 gadiem veiksmīgi atjaunots purvs. Koki purvu atjaunojot nocirsti pilnībā. Šajā purvā tiek veikti CO2 un metāna gāzes mērījumi un augsnes temperatūras mērījumi 5 un 30 cm dziļumā, kā arī ūdens lī
Pieredzes apmaiņas brauciena dalībniekiem apmeklēja arī neveiksmīgi atjaunotus purvus, uzzinot par pieļautajām kļūdām. Šajā gadījumā neveiksmes cēlonis ir strādāšana sala apstākļos.
Veiksmīgi atjaunots purvs. Lielais grāvis nav aizbērts, bet tikai dambēts, jo nepietika materiāla. Materiāls dambēšanai ņemts rokot bedres blakus grāvim.
Pirms 11 gadiem atjaunots purvs. Priedes atkal aug, taču prognozē, ka tās ies bojā, atklājot raksturīgo purva ainavu.
24. septembris, Kauhaneva-Pohjankangas nacionālais parks. Pieredzes apmaiņas brauciena dalībnieki vēro ekskavatora darbu grāvja aizbēršanas laikā.
Grāvja aizbēršanai tiek izmantots apkārt esošais kūdras materiāls, ik pēc posma veidojot dambjus.
DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.