Google | iekšējais
LV ENG
Mitrāji dabai un cilvēkiem

Pēdējās izmaiņas: 2022-08-01

  Drukāt

Fotogalerijas

Projekta HYDROPLAN darbinieki kopā ar kolēģiem no Igaunijas viesojās purvu atjaunošanas vietās. Pirmā pietura - Melnā ezera purvs, kur 2012. gada pavasarī uzbūvēti aizsprosti, lai palīdzētu saglabāt ūdeni purvā. Foto: I.Ķuze.
Melnā ezera purva atjaunošana veikta LIFE projektā Augstie purvi LIFE08 NAT/LV/000449, ko vada Dr.biol. Māra Pakalne. Foto: I.Ķuze.
Melnā ezera purvā aizsprosti būvēti no kūdras. Lai aizsprosti kalpotu ilglaicīgi un tos neizskalotu ūdens, aizsprosti platumā pārsniedz grāvja platumu. Foto: I.Ķuze.
No kūdras būvētais aizsprosts Melnā ezera purvā. Tā kā kūdra ar laiku "sēžas", aizsprosts paceļas vairāk nekā metra augstumā virs apkārtējās vides. Foto: I.Ķuze.
Šis 2006. gada rudenī Cenas tīrelī būvētais aizsprosts jau ir saplūdis ar vidi un purva augi pārņēmuši bijušo nosusināšanas grāvi un aizsprostu.
Aizsprosta būves vieta Cenas tīrelī. Šajā purvā atjaunošanas darbi veikti LIFE projektā PURVI LIFE04NAT/LV/000196. Foto: I.Ķuze.
Informācijas stends pie Vasenieku purva. Foto: I.Ķuze.
Vasenieku purvā 2007. gada pavasarī izbūvēti 145 kūdras aizsprosti. Aizsprosti palīdz noturēt ūdeni purvā un tas atgūst sev raksturīgo mitrumu. Foto: I.Ķuze.
Kreisajā pusē redzams kūdras aizsprosts, ar kura palīdzību grāvjos tiek noturēts ūdens. Foto: I.Ķuze.
Uz kūdras aizsprostiem atjaunojas purva augi. Foto: I.Ķuze.
Skats no kūdras aizsprosta uz bijušajiem nosusināšanas grāvjiem. Foto: I.Ķuze.
Informācijas stends par Vasenieku purva (viens no Stiklu purvu kompleksa) iemītniekiem. Foto: I.Ķuze.
DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.